Finska cupen

Finska cupen 2021

Tulospalvelu

DatumKlockslagSpelplanOmgångHemmalagBortalagResultat
Lö 6.2. 15:00Ekenäs centrumplan Grupp BEIF – TPS 1 – 0
Lö 13.2. 15:00Ekenäs centrumplan Grupp BEIF – PK-35 0 – 2
Fre 19.2. 19:00KarhuhalliGrupp BMu-Sa – EIF0 – 1
16 DELS FINAL
Lö 13.3.17:00Tali halliGnistan –EIF3 – 2 ja

Finska cupen 2020

Tulospalvelu

DatumKlockslagSpelplanOmgångHemmalagBortalagResultat
Lö 22.2. 14:00Ekenäs centrumplan Grupp AEIF  – MuSa  2 – 2
Lö 15.2. 14:00Urpolan TN Grupp AMP  – EIF 0 – 2
Lö 8.2. 14:00Ekenäs centrumplan Grupp AEIF   – MyPa 2 – 0
Lö 1.2.  15:30Arto Tolsa areena Grupp AFC KTP  – EIF   2 – 1
Lö 25.1. 14:00Ekenäs centrumplan Grupp AEIF  – Gnistan 0 – 4

Finska cupen 2019

Tulospalvelu

DatumKlockslagSpelplanOmgångHemmalagBortalagResultat
Lö 23.2.  18:00Pallohalli, Kajaani TN  Grupp BAC Kajaani   – EIF   2 – 1
Lö 16.2.  14:15Volkswagen halli TN  Grupp BEIF   – FC KTP  1 – 0
Lö 9.2.  16:15Volkswagen halli TN  Grupp BEIF   – TPV   3 – 5
Fre 1.2.  20:15Javenture-Areena  Grupp BTPS   – EIF   3 – 1

Finska cupen 2018

Tulospalvelu

DatumKlockslagSpelplanOmgångHemmalagBortalagResultat
Fre 19.1. 19:00Javenture Areena, Åbo Grupp E FC Inter – EIF 3 – 0 
Lör 17.2. 19:00Tali halli, Helsingfors Grupp E Klubi 04 – EIF  2 – 3
Fre 2.3. 17:30Eckerö hallen, Åland Grupp E EIF – IFK Mariehamn 1 – 0 
Ti 6.3. 17:00Karis konstgräsplan Grupp E EIF – FC Honka akatemia 3 – 0 
Lö 10.3. 14:00Kuppis konstgräs 5, Åbo Grupp E TPS – EIF 0 – 0 
    KVARTSFINALKVAL           
Lö 17.3. 15:00Ekenäs centrumplan   EIF – AC Oulu 1 – 0 
    KVARTSFINAL           
To 29.3. 18:30Ekenäs centrumplan    EIF – FC HAKA  2 – 1
    SEMIFINAL           
Ti 2.4. 18:30Ekkenäs centrumplan   EIF – FC Inter 0 – 5 

Finska cupen 2017

Tulospalvelu

DatumKlockslagSpelplanOmgångHemmalagBortalagResultat
Fre 27.1 14:00Javenture Areena, Åbo Grupp D FC Inter – EIF 5 – 0 
Lör 4.2 17:00Äijänsuo stadion, Raumo Grupp D P-Iirot – EIF  1 – 2
Lör 18.2 16:00Centrumplan, Ekenäs Grupp D EIF – IFK Mariehamn 0 – 1 
Sön 26.2 15:00Centrumplan, Ekenäs Grupp D EIF – FC Legirus Inter 1 – 0 
Fre 3.3 17:00Kuppis konstgräs 5, Åbo Grupp D TPS – EIF 0 – 3 

Finska cupen 2016

Tulospalvelu

DatumKlockslagSpelplanOmgångHemmalagBortalagResultat
Lör 19.3 16:15Pirkkahalli C, Tammerfors IV TPV – EIF 1 – 0 

Finska cupen 2015

Tulospalvelu

DatumKlockslagSepalplanOmgångHemmalagBortalagResultat
Sön 1.3 15:00Konstgräsplan, Klaukkala III NJS – EIF 0 – 5 
Lör 14.3 20:30Tali halli, Helsingfors IV Atlantis FC – EIF  1 – 4
Lör 28.3 13:15Urheilukeskus, Björneborg MuSa – EIF *1 – 1 

Finska cupen 2014

DatumKlockslagSepalplanOmgångHemmalagBortalagResultat
Lör 1.3 12:45Sami Hyypiä Areena, Kouvola III Sudet reservi – EIF 0 – 3 
Lör 22.3 15:00Konstgräs, Borgå IV FC Futura – EIF *0 – 0 

Finska cupen 2013

DatumKlockslagSepalplanOmgångHemmalagBortalagResultat
Lör 23.2 12:30Tali halli, Helsingfors III Töölön Taisto – EIF  0 – 1 
Lör 23.3 08:30Tali halli, Helsingfors IV LPS – EIF  3 – 1

Finska cupen 2012

DatumKlockslagSpelplanOmgångHemmalagBortalagResultatMålgörare
Tis 13.3 xx:xx Tali halli, Helsingfors IV PPJ – EIF  1 – 6T. Antus x2
S. Eklund x2
Estlander
C. Forsström
Fre 23.3 18:30Centrumplan, Lundo MaPS – EIF  2 – 3V. Sevón x2
R. Sid
Tis 10.4 18:00Konstgräsplan, Karis VI EIF – FC Kuusysi  4 – 1J. Estlander x2
G. Lewis
M. Mirabelli
Sön 22.4 16:00Konstgräsplan, Karis VII EIF – JIPPO  0 – 2

Finska cupen 2011

DatumKlockslagSpelplanOmgångHemmalagBortalagResultatMålgörare
x.x xx:xx Kuppla, Nummela NuPS/2 – EIF 0 – 4 Estlander
Sevón
R.Lindqvist
Ons 2.2 17:30Kisakallio, Lojo II EIF – FC Espoo/2  4 – 1Brotkin x2
R. Sid x2
Ons 16.2 21:00Esport Center, Esbo III EIF – NuPS *2 – 2 C. Forsström
Estlander
Lör 12.3 16:00Konstgräsplan, Karis IV EIF – PK-35 Vantaa  4  –  2C.Forsström
S. Perry
S. Sid
R. Sid
Fre 25.3 xx:xx Konstgräsplan, Karis EIF – HIFK *1 – 1 C. Forsström
Sön 10.4 15:00Konstgräsplan, Karis VI EIF – KuPS  0 – 2